آموزش وردپرس

در باره نشریه و ارسال مقاله

نشریه جامعه شناسی ایران، به عنوان یک سایت علمی و اجتماعی مستقل بوده و بصورت کاملا غیرانتفاعی در تلاش برای دستیابی به اهداف زیر است:

1. کمک به طرح مهمترین مسائل مبتلابه جامعه ایران امروز با نگاهی همه جانبه نگر، بدون سوگیری و بارویکردی تاریخی-تحلیلی بمنظور دستیابی به راهکارهای چاره ساز،

2. کمک به طرح و توسعه مهمترین دیدگاه های نظری و تحلیلی در حوزه های مختلف جامعه شناسی در جهان و ایران برای توسعه جامعه شناسی درایران و تقویت جایگاه جامعه شناسی ایران و جامعه شناسان ایرانی در سطح ملی و جهانی،

3. کمک به توسعه اندیشه اجتماعی و نحوه روش شناختی طرح، شناسایی و راهیابی حل مسائل اجتماعی برای علاقمندان، دانش آموختگان و دانشجویان این رشته علمی و بخش اجتماعی و فرهنگی درکشور.

—————————————————————————

راهنمای ارسال مطلب برای نشریه جامعه‌شناسی ایران

کلیات

 1. نوشته/ ترجمه خود را به نشانی ali.tayefi@gmail.com ارسال کنید.

 2. مسئولیت مطلب ارسالی بر عهده نویسنده / مترجم است.

 3. نشریه جامعه‌شناسی ایران در پذیرش، رد و ویرایش مطالب ارسالی آزاد است. در صورت اصلاح و ویرایش متن، قبل از چاپ با نویسنده مشورت خواهد شد. پذیرش یا رد مطلب ارسالی حداکثر پس از ده روز به اطلاع خواهد رسید.

 4. نشریه جامعه‌شناسی ایران نوشته‌ها و ترجمه‌های منتشر نشده را ترجیح می‌دهد و در صورتی که مطلبی قبلاً منتشر شده باشد باید منبع / منابع آن ذکر شود.

 5. در صورت ارسال مطلب به سایر منابع انتشاراتی، باید هنگام ارسال مطلب به این نکته اشاره شود و در صورت چاپ مطلب در سایر منابع، نویسنده / مترجم مسئولیت دارد در اولین فرصت موضوع را اطلاع دهد.

 6. لازم است نویسنده / مترجم خلاصه‌ای از سوابق علمی و پژوهشی و فهرستی از نوشته‌ها و یا ترجمه‌های خود را به مطلب ارسالی ضمیمه کند.

 7. در صورتی که مطلب ارسالی چکیده ندارد، لازم است چکیده‌ای که از 300 کلمه بیشتر نباشد، به مطلب ارسالی ضمیمه شود.

 8. منبع اصلی ترجمه همراه متن ترجمه شده ارسال شود.

 9. در صورت استفاده از سایر منابع چه به صورت نقل قول مستقیم و چه به صورت نقل قول غیرمستقیم، منبع مورد استفاده در متن و در پایان مطلب ذکرشود.

 10. استفاده از مطالب نشریه جامعه‌شناسی ایران با ذکر منبع یا برقراری لینک به مطلب تارنما آزاد است.

نکات ویرایشی

 1. مطلب از نظر ویرایشی (ذکرمنابع، فهرست منابع و … براساس روشAmerican Psychology Association(APA)  نوشته شود.

 2. درصورت امکان از آخرین ویرایش نرم‌افزار word استفاده شود. (برای نوشتن متن فارسی از قلم B Yagut10، برای عنوان مطلبB Yagut14Bold، تیتریک B Yagut12Bold ، تیتر دو B Yagut11Bold ، تیتر سه B Yagut10Bold و برای کلمات لاتین از قلم Times New Roman استفاده شود)

 3. شکل‌ها و جدول‌ها به ترتیب قرارگرفتن در متن شماره‌گذاری شود. جداول بزرگ در قطعات کوچکتر تدوین شوند و در صورت عدم امکان بصورت عکس و ضمیمه ارسال شوند.

 4. معادل‌های خارجی، واژه‌های خاص، اصطلاحات علمی و کلمات اختصاری در پی‌نوشت و قبل از فهرست منابع آورده شود.

 5. عکس‌ها با فرمت JPEG ارسال شود.

 6. فاصله مجازی بین حروف کلماتی که ‌نیاز به فاصله مجازی دارند رعایت شود (مانند کلمه می‌شود که باید بعد از حرف “می” فاصله مجازی ایجاد شود).

مدیر سایت :

علی طایفی :                   
 فوق لیسانس جامعه شناسی؛  پژوهشگر؛  نویسنده کتابهای موانع فرهنگی تحقیق ، جامعه شناسی فرار مغزها، جامعه شناسی مسائل اجتماعی مترجم کتاب عصر مهاجرتو.. بنگرید:کارنامه به فارسی و کارنامه به انگلیسی ، وبلاگ شخصی ، مدیر نشریه جامعه شناسی ایران، مسئول بخش ایرانی جامعه شناسان بدون مرز و مسئول شبکه علمی و اجتماعی اندیشکده جامعه شناسی ایران

.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *